Sport Danas

Sport Danas

Nedjelja, 14 Travanj 2019 17:30

Tin Srbić maestralno do europskog srebra

Najbolji hrvatski gimnastičar Tin Srbić na Europskom je prvenstvu u Szczecinu osvojio srebrnu medalju!

Bivši trener NK Osijeka nakon ostavke ekspresno je vraćen na trenersku klupu, a kažu i da se Bočkaj vraca u prvu jedanaestorku

Ove godine, 30. i 31. ožujka 2019., održao se još jedan i to već 4. Kup Grada Osijeka u mačevanju. Nastupilo je preko 300 sportaša iz Hrvatske, regije i europskih zemalja. Organizator u sportskoj dvorani Gradski vrt bio Mačevalački klub Dmitar Zvonimir Osijek službeno je najbolji organizator natjecanja u Hrvatskoj za sezonu 2017./2018.

U drugoj ligi odbojkašice AOK Agrotehnike Osijek očekivano, ali mnogo teže, svladale su ekipu OK Valpovo s 3:1. Po prvi puta igrali su sistemom 6:2 da je drugi tehničar ujedno i srednjak u prvoj liniji. Ćendresa Vezaj, Nina Leto kao tehničari i Inga Rukovanjski koja je po jednom ulazila u setu na servis i dizanju iz druge linije umjesto Leto, te srednjacima Heleni Bošnjak i Kristini Bertić, kao i pucačima Filipi Lukić, Katarini Repušić i Petri Mrak koja je svaki set mijenjala Repušić u drugoj polovici seta prvo i nije išlo kako treba. Izgubile su prvi set i to dosta glatko. No, zajedno s liberom Ines Džebić koja je danas slavila i rođendan iduća tri seta Osječanke su riješile u svoju korist. U sastavu su još bile i Ela Lazarević, te  Helena Floreani, Ana Vuksan, Anja Barić kojima je to bilo i prvo iskustvo u drugoj ligi za seniorke. Sve u svemu dobro izdanje osječkog sastava. rezultat i tablica

Klub ritmičke gimnastike Osijek sa svoje dvije natjecateljice nastupio je na prijateljskom međunarodnom turniru Trofej Novog Sada. Po prvi puta u A programu nastupila je Bruna Juraić u kategoriji djevojčica rođenih 2011.godine i osvojila osmo mjesto nastupajući vježbom bez rekvizita. U konkurenciji juniorki rođenih 2004.godine u A programu s dvije vježbe na parter novosadskog SPENS-a nastupila i Inga Rukovanjski. Odlično je odradila vježbu s vijačom i osvojila 2.mjesto. Prvi puta na jednom nastupu probala je novu vježbu s čunjevima koju će izvoditi narednih godina. Očekivano je imala više grešaka u izvođenju i osvojila šesto mjesto s tim rekvizitom, a u višeboju je zauzela na kraju osmo mjesto. S Brunom i Ingom na ovom odlično organiziranom turniru gdje je nastupila 480 gimnastičarki iz više od 20 zemalja Europe i Azije bile su i njihove trenerice Nina Lončar i Lucija Radolović.

Na međunarodnom prvenstvu u Novom Sadu po prvi puta u A programu nastupila je i mlada ritmičarka Kluba ritmičke gimnastike Osijek, Bruna Juraić. Nastupila je vježbom bez rekvizita i osvojila osmo mjesto u konkurenciji djevojčica rođenih 2011.godine. A u subotu i nedjelju na parteru dvorane SPENS u glavnom gradu Vojvodine vježbajući bez rekvizita nastupila je ukupno 33 djevojčice rođene 2011. godine iz nekoliko europskoh zemalja podijeljenih u A, B i B light program.

Hrvatski gimnastičari u istom sastavu u kojemu su prošloga tjedna pohodili turnir u Bakuu, od sutra kreću u nove pobjede na novoj dionici Svjetskog kupa u Dohi. U Dohi će se tako natjecati dvije naše gimnastičarke - Ana Đerek i Tijana Tkalčec te trojica gimnastičara - Tin Srbić, Filip Ude i Robert Seligman.

Marko Šimon  u borbi za medalju pobjeđuje predstavnika zagrebačke Dubrave Ivana Matića s rezultatom 23:17, dok u borbi za finale gubi 27:24 u samom finišu borbe i tako se mora zadovoljiti brončanom medaljom i prvim bodovima za reprezentaciju.

Hrvatska gimnastičarka Tijana Tkalčec, četvrta na prošlogodišnjoj ljestvici preskoka, današnje je kvalifikacije Svjetskog kupa u Bakuu završila na 11. mjestu.

Skupina najmlađih ritmičkih gimnastičarki Kluba ritmičke gimnastike Osijek upotpunila je revijalnu utakmicu kadetske i mlađe kadetske ekipe AOK Osijek Agrotehnike kojom je i obilježeno 16 godina postojanja odbojkaškog kluba. Ovo je samo jedna od skupina koja će u buduće nastupati na utakmica ovoga odbojkaškog kluba u 2. i 3. odobojkaškoj ligi. Publici u Gradskom vrtu svoje vježbe pokazale su i Inga Rukovanjski, Larisa Ivanković i Bruna Juraić. AOK Osijek pokazao je igru svojih 25 igračica od ukupno 32 koje treniraju u te dvije skupine koje su odigrale ukupno četiri seta.