Ženski par Dina Bečić i Ema Prenc osvojile su broncu nadigravši par Paulu Krmpotić i Anamariju Kezerić 2:0 u setovima (21:12, 21:16).

Čepinski par Lara Matusina i Petra Dugandžić ponovno su bez izgubljene utakmice i bez izgubljenog seta odradile cijelo prvenstvo i tako uz pomoć suigračica Lucije Mandić, Lare Tompe i Inge Rukovanjski osvojile srebrnu medalju i drugo mjesto na ekipnom prvenstvu Hrvatske održanom na zagrebačkom Jarunu. U finalu su odbojkašice KOP Retfale odigrale 1:1 s ekipom iz Pule. Set razlika je također bila jednaka, pa je odlučila bod razlika a Pula je tako postala prvak zahvaljući što je imala tri poena više osvojena u jednom setu.

Na Jarunu su odigrana i ostala prvenstva u mlađim dobnim kategorijama. Mlađe kadetkinje su osvojile peto mjesto, Najmlađe treće, a juniorke se nakon igranja u skupini, također poen razlikom nisu uspjele plasirati u polufinale tako da su podijelile peto i šesto mjesto.

Petra Purgar u zadnji čas je odbila igrati za kadetkinje i tako pomoći svojim klupskim kolegicama u borbi za medalju na državnom prvenstvu. Mlađe kadetkinje će bez Dijane Karatović na jarunski pijesak jer je Dijana na pripremama s reprezentacijom U17 u dvoranskoj odbojci. Iako je KOP Retfalu Emu Zgonjanin i Ćendresu Vezaj vodilo igrat i1 ligu da bi se naviknuli i na teren na Jarunu upravo za ova prvenstva. No, Ema je naglo napustila klub, dok je Vezaj samo javila da ne ide a da nije navela nikakav razlog. No, i pored ovoga najmlađe kadetkinje, mlađe kadetkinje i kadetkinje ističu kandidaturu za medalje, dok će kadetkinje igrati i za juniorke pa što uhvate, uhvate. Nema ni Nine Leto i Kristine Bertić ali one su na ranije dogovorenom putu i na vrijeme su opravdale svoj izostanak i na njih sve svakako računamo na idućim akcijama. A iduće sezone je pored 1.lige, klupskih prvenstava u svakom slučaju i nastup u kupu Hrvatske, te pojedinačnim prvenstvima u svim kategorijama.

Anamarija Kezerić, Anamarija Marić, Lara Martinko i Tea Samardžić su posljednje tri utakmice 1. hrvatske odbojkaške lige na pijesku odigrale na terenima zagrebačkog Jaruna po izuzetno teškom, hladnom i kišovitom vremenu. Uspjele su pobijediti ekipu Jaruna, a remizirati s Čakovcem i Zagrebom i tako osvojiti ipak željeno šesto mjesto.

I u drugom dijelu prvenstva 1. hvatske odbojkaške lige na pijesku osječka KOP Retfala i dalje je bez repezentativke Matee Rajković. No, tu je ponovno i Anamarija Kezerić, koja je u prvom dijelu izostala zbog nastupa za reprezentaciju U22 u Litvi. Iz prvog dijela prvenstva u kojem su igrale kadetkinje i mlađe kadetkinje nosi se jedan bod, a za očekivati je daleko više osvojenih bodova u narednih sedam kola koje pored Kezerić igraju još i Tea Samardžić, Lara Martinko i Anamarija Marić.

Važan bod u utakmici protiv Jarunu ostvarile su igračice KOP Retfala u 4. kolu prve Hrvatske lige u odbojci na pijesku za seniorke. Ovaj važan bod donio je par Lucija Mandić i Lara Tompa.  Što se tiče jedinog slavonskog predstavnika u elitnom natjecanju odgađanju su dovela do problema jer najbolje igračice su zauzete reprezentativnim obvezama. Anamarija Kezerić je u Latviji i nastupa za hrvatsku reprezentaciju U22, dok je Matea Rajković na pripremama reprezentacije dvoranske odbojke. Dijana Karatović je na turniru u Izraelu, a ostale djevojke poput i Purgar, Dugandžić i Matusina su moru. No, trener Damir Rukovanjski poveo je pomlađenu ekipu. I umalo je već na startu natjecanja na zagrebačkom Jarunu napravljeno iznenađenje kada su protiv KOP Zagreb par Lucija Mandić i Lara Tompa umalo ostvarile pobjedu. Naime, izgubile su 2:1 i to s 15:13 u tie breaku. Drugi par Inga Rukovanjski i Ćendresa Vezaj očekivano su izgubile od favorita Stipanović/Đolonga. Prvenstvo se igra dva dana i nastupaju ekipe KOP Vrapče, KOP Jarun, KOP Žal Banjole iz Pule, Žnjan iz Splita, KOP Zagreb, KOP Retfala iz Osijeka i KOP Čakovec i KOPSiget. Pored navedenih igračica u Zagrebu su u subotu i nedjelju još Nina Leto, Ema Zgonjanin, Petra Mrak, Ela Lazarević, Katarina Repušić, Doris Balint i Helena Bošnjak. Nakon prvih sedam kola KOP Retfala dijeli šesto mjesto. U nastavku prvenstva za mjesec dana za očekivati je da će KOP Retfala biti kompletna i ostvariti pomak bar za jedno do dva mjesta na tablici.