Sport Danas

Sport Danas

U Čavlima kod Rijeke je održano Prvenstvo Hrvatske za kadete i U21 na kojem su karataši osječkog KK Esseker osvojili dvije medalje. U nedjelju je nastupio mlađi senior Tin Dujmović u kategoriji do 60 kg. koji će sigurno dugo pamtiti svoj finalni meč u kojem je sedam sekundi prije kraja vodio 3:2 i ostao bez zlata. Tina je ponijela želja za pobjedom i u zadnjoj akciji je umjesto izbjegavanja borbe i trošenja vremana odlučio poentirati što je i napravio ali nešto kasnije od suparnika koji je ovom akcijom zaradio izjednačenje koje mu je donijelo i pobjedu zbog pravila prednosti za natjecatelja koji prvi povede

U Čavlima kod Rijeke je održano Prvenstvo Hrvatske za kadete i U21 na kojem su natjecatelji iz KK Esseker osvojili dvije medalje. U subotu je na tatami prvo izašao Borna Gudelj u kategoriji kadeta do 57 kg. Borna je prve dvije borbe odradio vrlo sigurno i uvjerljivo pobijedio rezultatom 4:0. U polufinalnoj borbi su nažalost došlo do izražaja posljedice tjedne pauze zbog bolesti a bilo je neizvjeno da li će uopće nastupiti. U zahtjevnom meču s vrlo kvalitetnim Dinom Šimunec iz Samobora, koji je kasnije osvojio prvo mjesto, je trebalo odraditi cijeli meč u visokom ritmu što Borna u ovom trenutku nije bio fizički u stanju. Izgubio je rezultatom 3:2. Ipak je nakon kratke pauze smogao snage te uspješno odradio repasažni meč i osvojio 3. mjesto što je u ovakvom stanju maksimalni domet.

Ukrajinke Filas, Moskovko, Yehanova, ali i naša Osječanka Inga Rukovanjski, Varaždinka Tamara Artić, te domaće natjecateljice iz KRG Zagreb, nekoliko iz Njemačke, Portugala i Slovenije, ukupno njih 16 u juniorskoj konkurenciji, natjecateljica rođenih od 2002. do 2004. godine oprobati će se u subotu 09.12. dvorani Lučko s četiri rekvizita. Prilika je da Inga u ovoj konkurenciji oproba trenutno stanje vježbi koje ima s rekvizitima obruč, lopta, traka i čunjevi. Odmah nakon Zagreba Inga se nakon par dana treninga u Osijeku prebacuje u Slovačku, odnosno grad Nitru, gdje će za razliku od Zagreba gdje su najveći izazov Ukrajinke, u konkurenciji prevladavati ruske ritmičarke.

Sunčica Lozić iz zagrebačke Aure osvojila je treće mjesto na FIG natjecanju za juniorke u Ljubljani u vježbi s trakom i ocjenom 12.700, dok je u istom finalu Tamara Artić iz Varaždina bila šesta s ocjenom 10.900.  U vježbi s čunjevima Tamara je bila četvrta (12.550), a Sunčica sedma (11.600).  U vježbi s loptom Lozić je osvojila 4 mjesto i ocjenu 12.350, a Artić osmo i 12.150. U finalu vježbi s obručem u juniorskoj konkurenciji briljirala je Sunčica Lozić i pobijedila s ocjenom 13.800, dok je Tamara Artić bila osma (10.800).. No, u seniorskoj konkurenciji iz Hrvatske na ovom FIG-u nije nastupila ni jedna ritmičarka. U sklopu ovoga turnira održana su i natjecanja u mlađim kategorijama gdje je bilo i sudionica iz Hrvatske a njihove rezultate možete pogledati na slijedećem linku.

Lucija Radolović prihvatila se zajedno sa svojom kolegicom Ninom Lončar zahtjevne uloge trenerice u Klubu ritmičke gimnastičarke Osijek. Pored početnica treniraju i Ingu Rukovanjski, natjecateljicu u A programu u ovom sportu te pet, šest djevojčica koje se aktivno pripremaju za svoja prva natjecanja u B programu. Nine i Lucije se sjećamo s brojnih natjecanja u Hrvatskoj i zemljama Europe. Zagreb, Ljubljana, Budva, Sarajevo, Beograd, Novi Sad, Sofija, Budimpešta, Gent, Beč, Graz samo su dio priče o ritmičkoj gimnastici Lucije Radolović i Nine Lončar.

Članovi Karate kluba Esseker ostvarili su izvanredne rezultate na Međunarodnom natjecanju u Varaždinu osvojivši 1 srebrne i 1 brončanu medalju.

Prvo je nastupio Petar Gudelj u kategoriji mlađih kadeta do 48 kg. Petar je krenu sa dobrim nastupom i vrlo efektnim poenima dobio prve dvije borbe. Polufinalnu borbu je izgubio diskvalifikacijom zbog četiri prejaka kontakta te je morao raditi meč za treće mjesto koji je također dodio rezultatom 4 : 0 te osvojio 3. mjesto.

Nakon toga je na tatami izašao stari brat Borna Gudelj u kategoriji kadeta do 57 kg. Radeći dosta oprezno Borna je dobio sve mečeve do finala dobio tijesnim rezultatom. U finalnom nastupu je nastavio sa istom taktikom što se nije pokazalo dobro te je posljednjim sekundama izgubio u ravnopravnom meču.

Borni je osim dobrog rezultata ovaj turnir poslužio i kao posljednja provjera forme pred Državno prvenstvo koje se održava već idući tjedan u Rijeci gdje će svakako do dobrog rezultata morati doći nešto riskantnijom taktikom.

U Vukovaru je održan 6. Vukovar open, Kup branitelja Vukovara. Natjecanje je bilo  u taekwondou za sve uzrasne kategorije i natjecanje u KICKU. Na natjecanju je bilo prisutno 254 natjecatelja iz 41 klubova iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine i 198 najmlađih natjecatelja u disciplini KID (borbe za mlađe uzraste po modificiranim pravilima bez udaraca u glavu) i KICK (udaranje u vreću s elektronskim oklopom, što više udaraca u zadanom vremenu (20 sekundi). Treba napomenuti da je na turniru nastupila i kadetska reprezentacija Hrvatske u nešto proširenom sastavu.

Nova sezona karate Lige započela je rekordnim brojem natjecatelja. Čak 270 karataša svih uzrasta odmjerili su snage u katama i borbama 19.11.2017. u SD Gradski Vrt. Na natjecanju je nastupilo 17 klubova iz regije: Karate Akademija Osijek, Kuna, Beli Manastir, Esseker, Hrvatski Sokol, Hvidra, Max, Nexe, Nova Gradiška, Osijek Žito, Shotokan, Slavonski Brod, Valpovo, Vinkovci, Višnjevac, Vukovar te Ictus.

Prošlogodišnji osvajač Lige, karate klub Max Ivankovo, blistavo je započeo novu natjecateljsku sezonu, zauzevši prvo mjesto na rang listi klubova. Po broju bodova za petama im je karate klub Vukovar, a treće mjesto zauzeo je karate klub Vinkovci.

„Iznimno smo sretni što je Liga postala mjesto okupljanja mladih karataša čitave regije. Pružiti našoj djeci priliku da iskuse osjećaj natjecanja za minimalni trošak nekima se 2012. godine činilo kao ideja koju nije moguće provesti. Danas s ponosom možemo reći da je Liga postala mjesto gdje se njeguje ne samo sportsko umijeće, već i vrijednosti koje su duboko utkane u karate filozofiju: hrabrost, poštenje, marljivost, samodisciplina, upornost.“

Zadovoljno ističe Vlasta Lončarić, predsjednica Natjecateljske komisije.

Sudačku postavu natjecanja sačinjavali su: Mladen Ivezić (vrhovni sudac), Zvonko Biondić, Zdravko Perlić, Samanta Karaula, Željko Tampolja, Goran Mesić, Dejan Gudelj, Ivana Košalin, Mario Šarić, Niko Opačić, Arijan Knežević, Mato Barišić, Zoran Kiralj, Danijel Kufner

Utakmica 2. kola 2018 CEV Volleyball Challenge Cup – Women između ekipe ŽOK Osijek i ekipe VB NÖ Sokol SCHWECHAT, iz Schwechata, Beč, će se odigrati 22. studenoga 2017., s početkom u 19.00 sati u maloj dvorani Nastavno-športske dvorane Gradski vrt, Trpimirova 23, Osijek.
Grad Osijek će nakon dugih 10 godina napokon gledati europsku utakmicu u ženskoj odbojci.

- Želja nam je da nas što veći broj naših sugrađana dođe podržati, ističu iz ŽOK Osijeka i nadaju se podršci iz publike.

Četvrtak, 16 Studeni 2017 22:22

Filipov put do bronce na Croatia openu

Filip Jelošek niže pobjede protiv Belgijanca Antoine Duponta 9:7, predstavnika San Marina Noah Francionia 25:0 i u borbi za medalju protiv Njemca Jona Porscha 26:5, dok u zahtjevnoj borbi u kondiciskom smislu, za ulazak u finale, punoj rezultatskih preokreta gubi od reprezentativca Srbije Dušana Božanića 17:15, koji je kasnije bio pobjednik turnira. Ovom brončanom medaljom Filip se oprašta od juniorskih velikih turnira i od nove godine prelazi u seniore.