Sport Danas

Sport Danas

U 2. hrvatskoj odbojkaškoj ligi Istok, sudjeluju ekipe Đakovo, Ferivi, Našice, AOK Osijek, Čepin, ŽOK Osijek III, Ena Vukovar, Strizivojna, Slavonski Brod, Valpovka, a AOK Osijek u prvom kolu se sastaje s Ena Vukovar.

U 3. hrvatskoj odbojkaškoj ligi, Slavonskoj, sudjeluje 18 ekipa, a AOK Osijek sudjeluju sastavi odbojkaških klubova Posavina, AOK Osijek, Linga, Našice, Nova Gradiška, Čepin, Jug2, Vinkovci, ŽOK Osijek IV, a u prvom kolu AOK Osijek gostuje kod ekipe Nova Gradiška.

Od mlađe kadetskih kategorija prvo igraju juniorke a AOK Osijek je u skupini sa ŽOK Osijek i OK Našice. U kadetskoj konkurenciji AOK Osijek je u skupini s Valpovkom, Belišćem i Ferivijem, dok su mlađe kadetkinje AOK-a u konkurenciji s vršnjakinjama Čepina, Linge i Strizivojne. U maloj odbojci AOK je dijeli skupinu s Ena Vukovar, Baranja i Našice.

U povratničkom prvom prvoligaškom nastupu na kuglani "Pampas" odigrali smo neriješeno sa kuglačicama KK "Zagreb" 4:4! Najuspješnija pojedinka susreta je naša Andrea Kolak sa 564 oborena čunja, istakli su na svom fb profilu Ženski kuglački klub Osijek.

Europski viceprvak na preči Tin Srbić u današnjim je kvalifikacijama Svjetskog kupa u Parizu prvim mjestom i najvišom ocjenom (14.500) osigurao sutrašnje finale.

Svjetskom prvaku na preči iz 2017. godine te aktualnom europskom viceprvaku, Svjetski kup u Parizu prvo je natjecanje nakon osječkog Svjetskog kupa održanog u svibnju, a ujedno i posljednja provjera uoči Svjetskog prvenstva koje ga sljedećeg mjeseca očekuje u Stuttgartu.

-        Nisam se natjecao četiri mjeseca tako da je uvijek na prvom natjecanju nakon toliko vremena prisutna nervoza. Mišići se stisnu, pa je i teže odraditi, ali zadovoljan sam kako sam ovo odradio. Nisam odradio vježbu početne ocjene 6.2, nego 6.1, ali to su detalji i zadovoljan sam s ocjenom 14.500 na kraju. Trebalo mi je ovo finalo kako bih imao još jedan nastup i provjeru prije Svjetskog prvenstva. U finalu idem najjaču vježbu 6.5 i nadam se da ću ju odraditi. Kažem, ovo je samo priprema za svjetsko, tako da rezultat ovdje nije prioritet, ali ako napravim ono što sam isplanirao - onda neće izostati niti rezultat. - iskren je nakon odlično odrađenih kvalifikacija bio Tin

Drugo mjesto kvalifikacija preče pripalo je Izraelcu Alexanderu Myakininu (14.400), dok je trećeplasirani bio Litavac Robert Tvorogal (14.250).

Osim Srbića Hrvatsku je na Svjetskom kupu u Parizu predstavljalo još troje gimnastičara, točnije jedna djevojka i dva mladića. Nitko osim Tina ovoga se puta nije uspio plasirati u sutrašnja finala, no najbliže im je bila Ana Đerek. Ana je u kvalifikacijama partera zauzela deseto mjesto (12.250), dok je na gredi bila jedanaesta (12.900).  Na konju s hvataljkama Matija Baron završio je kao 13. s osvojenom ocjenom 13.550, dok je Renato Prpić bio 25. (12.400).

Finala po spravama, među kojima i finale preče u kojemu će nastupiti Tin, na rasporedu je sutra poslijepodne.

Nina Leto u paru s Karlom Krstić nije uspjela proći kvalifikacije posljednjeg u nizu turnira iz serije pojedinačnog prvenstva Hrvatske u odbojci na pijesku, a isto tako, iako su bile blizu, to nije pošlo za rukom i loptom Luciji Mandić i Kristini Bertić, kao ni Sunčici Jurković i Katarini Domjanović. Prvi puta na glavni turnir uspjele su ući Inga Rukovanjski i Petra Mrak zahvaljujući ovoga puta i malo sreće pri ždrijebu i osvojiti 7.mjesto. U Glavnom turniru su pobijedile prvu utakmciu, par Bulović/Budiša iz Čakovca. Nakon toga su naišle na tvrd orah, na kraju 3.plasiranih Šutalo/Ovčina. Nakon toga vratile su se u glavni turnir pobjedom nad parom Protulipac/Pušić Kolar iz Karlovca. No, iznendandi sportski uspje je zaustavljen pred nemilosrdnim Božić/Prenc pred kojima su se Inga i Petra doslovce smrzle, što od vremena, a što od treme igranja protiv legendi hrvatske odbojke na pijesku.

- Odlične igre i u kvalifikacijama su pružili svi parovi. Posebice blizu ulaska u glavni turnir bile su Krstić i Mandić. Međutim, kao je to seniorsko prvenstvo Hrvatske a mi smo došli s jednim mlađe kadetskih parom, te tri kadetska bili bi smo zadovoljni i da niti jedan par nije ušao u glavni turnir jer smo tu i došli školovati se. Kao i u Đakovu kada su prvih 12 ušli Jurković/Domjanović imali smo samo dodatno veselje da turnir igrački pratimo dalje, rekao je Damir Rukovanjski, trener KOP Retfale.

Ovim turnirom završila je službena hrvatska sezona u odbojci na pijesku. Prije dva tjedna završilo je natjecanje i u 1.ligi u kojoj su igračice KOP Retfale zauzele 6.mjesto, a ovim je završilo pojedinačno prvenstvo u kojem su Osječanke ostvarile slijedeće rezultate.

U Zagrebu je održan Zagreb kup na kojem je nastupilo preko 80 klubova iz 5 država. Za natjecatelje kadetskog, juniorskog i U21 uzrasta iz Hrvatske ovo
je bio još jedan bodovni turnir za izbor reprezentacije za nastup na Svjetskom prvenstvu za kadete, juniore i U21 kategorije u borbama i katama.
Juniorski kata tim Essekera u sastavu Patrik Kokić, Ivor Premec i Ivan Draganić je ponovo osvojio 1. mjesto koje ga sve više približava mogućnosti nastupa na
Svjetskom prvenstvu.

Lucija Mandić i Kristina Bertić umalo su iznenadile favorizirane Bulović/Budiša iz Čakovca završnog turnia pojedinačnog prvenstva Hrvatske u odbojci na pijesku. Nakon tri poena zaostatka u prvom setu u drugom su izgubile nesretno na razliku 23:21 pa su ispale. Na istom terenu Nina Leto i Karla Krstić u oba seta do 10-tog poena su se dobro držale protiv starijih i iskusnijih Karlovčanki  Protulipac/Pušić. Ždrijeb je stavio dva osječka para Jurković/Domjanović i Mrak/Rukovanjski na istu kvalifikacijsku utakmicu. Sretniji par Rukovanjski i Mrak su teškom mukom svladale Sunčicu i Katarinu i tako ušle u glavni turnir. Ujutro već u 8.40 igraju protiv Ive Bulović i Mirjam Budiša. (pogledajte snimku kvalifikacijskih utakmica)

RASPORED UTAKMICA GLAVNOG TURNIRA

Lucija Mandić, Inga Rukovanjski, Kristina Bertić, Nina Leto, Karla Krstić, Sunčica Jurković, Katarina Domjanović i Petra Mrak sudjelovati će u kvalifikacijama pojedinačnog prvenstva Hrvatske koje se u petak igra na terenima zagrebačkog KOP Vrapče. Zadnji od pet turnira donijeti će nam i ime najbolje pjeskašice i pjeskaša Hrvatske. Osječanke će kao i na dosadašnjim turnirima pokušati ući u glavni turnir. Do sada je to za rukom polazilo u Đakovu Jurković, Domjanović i Džebić. Sada će im se pokušati priključiti i drugi nakong teških kvalifikacijskih mečeva u petak.

Kadetkinje KOP Retfala Osijek nakon teških borbi na užarenom pijesku zagrebačkog Jaruna postale su prvakinje države za 2019. godinu. U organizicij Hrvatskog odbojkaškog saveza slavile su nakon mukotrpnog igranja u skupini i pobijedama u polufinalu protiv KOP Opatije, i nakon što su u finalu pobijedile pulski Žal Banjole.

Lara Matusina, Petra Dugandžić, Lucija Mandić, Petra Mrak i Inga Rukovanjski pokušati će popraviti rezultat iz prvog dijela prvenstva poslije kojega dijele šesto i sedmo mjesto u 1.hrvatskoj odbojkaškoj ligi na pijesku.

Inga i Petra zaustavljene su u 16-tini finala kada ih je na budimpeštanskom jezeru Lupa zaustavio ciparski par Ioannou-Siakidou s 2:0, i to 21.7 i 21:14 po setovima

- Jako veliki vjetar po kojem ne znamo igrati nam je jako otežavao stvar. No, kako bilo da bilo bolje su ovoga puta bile igračice Cipra. U osmini finala svoje natjecanje završio je i drugi par, Zagrepčanke Čuček i Papak.