Ponedjeljak, 01 Prosinac 2014 08:45

Nastupili i karataši s invaliditetom sa svjetskog prvenstva

Napisao 
Ocijeni sadržaj
(0 glasova)

U dvorani Gradski vrt, održano je drugo kolo Karate lige Osječko-baranjske županije. Na natjecanju je nastupilo 180 natjecatelja iz 15 klubova: Beli Manastir, Hrvatski sokol, Ictus, Osijek Žito, Višnjevac, Esseker, Shotokan, Valpovo, Vinkovci, Nexe, Hus, Max Ivankovo, Kuna, Vukovar te Hvidra.

Prikaz slikovne datoteke 0 PB300109 f.jpgVeliki odaziv natjecatelja i klubova omogućio je karatašima da odmjere snage s kolegama iz čitave regije te skupljaju dodatna iskustva za državna pa čak i međunarodna natjecanja. Također valja napomenuti da su u skupini karataši s invaliditetom nastupili Ivana Bilić i Ivica Vuković iz KK Hvidre, osvajači brončanih medalja na Svjetskom prvenstvu u karateu Bremen 2014.
U sklopu drugog kola Lige, 29. i 30.11., održan je i sudački seminar na kojem je sucima omogućena obnova licence te polaganje za viša zvanja. Organizator je seminara bila Sudačka komisija Hrvatskog karate saveza, na čelu s predsjednikom sudačke komisije HKS-a Tiborom Matešom i predsjednikom sudačke komisije Slavonije i Baranje Mladenom Ivezićem.
Seminaru je prisustvovalo sedamnaest sudaca iz regije. Za viša zvanja ili produženje licence položili su:
Međunarodni sudac pripravnik za borbe: Zvonko Biondić, Goran Kalanj
Županijski glavni sudac za borbe: Kristijan Klarić, Željko Tampolja (produženje licence), Tihomir Kovačević, Mario Mihaljević, Mario Šarić
Županijski glavni sudac za kate: Monika Borković, Željko Tampolja (produženje licence), Niko Opačić, Samanta Karaula, Tomislav Franjić
Županijski pomoćni sudac za borbe: Dejan Gudelj (produženje licence), Monika Borković, Zoran Čolić, Arijan Knežević, Samanta Karaula, Matej Boršoš, Tomislav Franjić
Republički glavni sudac za borbe: Marko Merc  
Prikaz slikovne datoteke 0 PB300234 f.jpg
U nastavku slijedi lista bodova drugog kola Lige, trenutačni poredak klubova te rezultati.

    2. KOLO
1.    Vinkovci    32
2.    Hrvatski Sokol    29
3.    Osijek Žito    28
4.    Hvidra    28
5.    Esseker    27
6.    Vukovar    25
7.    Ictus    19
8.    Beli Manastir    19
9.    Nexe    17
10.    Max    13
11.    Shotokan    10
12.    Valpovo    10
13.    Višnjevac    6
14.    Hus    6
15.    Kuna    2
Prikaz slikovne datoteke 0 PB300285 f.jpg

    1.+ 2. KOLO
1.    Vinkovci    65
2.    Osijek Žito    64
3.    Ictus    44
4.    Beli Manastir    43
5.    Hrvatski Sokol    43
6.    Nexe    39
7.    Esseker    35
8.    Hvidra    28
9.    Vukovar    25
10.    Max    20
11.    Višnjevac    18
12.    Shotokan    18
13.    Valpovo    18
14.    Hus    12
15.    Slavonski Brod    7
16.    Kuna    2
 Prikaz slikovne datoteke 0 PB300321 f.jpg
Rezultati
Kate pojedinačno
Cicibani B Skupina
1. Borna Boras (OSIJEK ŽITO), 2. Toni Matković  (OSIJEK ŽITO), 3. Luka Spremo (ESSEKER), 3. Dominik Selthofer (ESSEKER)
Cicibani A Skupina
1. Leo Ničin (ESSEKER)
Ml. Učenici B Skupina
1. Domagoj Roško (VUKOVAR), 2. Benjamin Mijatović     (BELI MANASTIR), 3. Dario Farkaš (BELI MANASTIR), 3. Josip Jozanović (HRVATSKI SOKOL)
Ml. Učenici A Skupina
1. Mihael Marošević    (HRVATSKI SOKOL), 2. Ozren Malinić (BELI MANASTIR)
Učenici B Skupina
1. Gabriel Križan (VALPOVO), 2. Mateo Meštrović (MAX), 3. Sebastijan Balić (VIŠNJEVAC), 3. Petar Martinović (VALPOVO)
Učenici A Skupina
1. Marko Palčok (VALPOVO), 2. Marko Breber (HRVATSKI SOKOL)
Ml. Kadeti B
1. Sebastian Stanek (VUKOVAR), 2. Josip Sarađen    (VUKOVAR), 3. Frane Grančić (OSIJEK ŽITO)
Ml. Kadeti A
1. Gabriel Višek (ICTUS), 2. Karlo Forko (ICTUS)

Prikaz slikovne datoteke 0 PB300333 f.jpg
Seniori A
1. Hrvoje Vidović (OSIJEK ŽITO)
Cicibanke B Skupina
1. Elena Balić    (VIŠNJEVAC), 2. Klara Dodig (VIŠNJEVAC), 3. Iva Boršoš (ESSEKER), 3. Josipa Mandić (OSIJEK ŽITO)
Cicibanke A Skupina
1. Katia Šegavčić (HRVATSKI SOKOL), 2. Martina Sekulić (ESSEKER)
Ml. Učenice B Skupina
1. Lora Vuković (VALPOVO), 2. Dorotea Lemund    (BELI MANASTIR), 3. Nika Ban (HRVATSKI SOKOL), 3. Mia Breber (HRVATSKI SOKOL)
Ml. Učenice A Skupina
1. Asja Štalmajer (VUKOVAR), 2. Sara Banjeglav (    OSIJEK ŽITO), 3. Kristina Pavošević (ESSEKER)
Učenice B Skupina
1. Magdalena Kovačević (VUKOVAR), 2. Sara Gorjanac (OSIJEK ŽITO), 3. Mirjana Miletić (HRVATSKI SOKOL)
Učenice A Skupina
1. Nikolina Marošević     (HRVATSKI SOKO), 2. Iva Kodžoman (OSIJEK ŽITO), 3. Viktorija Višek (ICTUS), 3. Dora Briški (OSIJEK ŽITO)
Ml. Kadetkinje B
1. Antonia Feher (HRVATSKI SOKOL), 2. Lorelei Teis (ESSEKER)
Ml. Kadetkinje A
1. Jana Ledenčan (OSIJEK ŽITO), 2. Tia Ledenčan (OSIJEK ŽITO), 3. Lara Edelinski (VUKOVAR), 3. Tea Zlojić (ICTUS)
Kadetkinje A
1. Vanesa Vitendorf (BELI MANASTIR)
Kate osobe s invaliditetom (muška skupina)
1. Ivica Vuković (HVIDRA), 1. Ivan Modrić     (HVIDRA), 1. Aleksandar Bajiić (HVIDRA), 1. Goran Đukić (HVIDRA)
Kate osobe s invaliditetom (ženska skupina)
1. Ivana Bilić (HVIDRA)
Prikaz slikovne datoteke 0 PB300399 f.jpg
Kate ekipno
Cicibani
1. ESSEKER
Ml. Učenici
1. ESSEKER, 2. HRVATSKI SOKOL, 3. MAX
Učenici
1. HRVATSKI SOKOL, 2. KUNA, 3. MAX
Cicibanke
1. ESSEKER
Ml. Učenice
1. HRVATSKI SOKOL
Učenice
1. OSIJEK ŽITO
Ml. Kadetkinje
1. OSIJEK ŽITO
Osobe s invaliditetom
1. HVIDRA
Prikaz slikovne datoteke 0 PB300544 f.jpg
Borbe pojedinačno
Ml. Učenici (28-32 kg)
1. David Blagojević (ICTUS), 2. Luka Ćujo (ICTUS), 3. Borna Plazibat (ESSEKER), 3. Mihael Veselčić (VINKOVCI)
Ml. Učenici (33-36 kg)
1. Petar Gudelj (ESSEKER), 2. Ivano Hladik (VINKOVCI), 3. Ozren Malinić (BELI MANASTIR), 3. Nedeljko Horvat (ESSEKER)
Ml. Učenici (39-41 kg)
1. Ilaj Macura    (VUKOVAR), 2. Darin Rašić     (HVIDRA), 3. Ante Ždrakić    (HUS), 3. Ivan Hardi (VUKOVAR)
Ml. Učenici (49-51 kg)
1. Filip Belobrajdić (VUKOVAR), 2. Aleksej Kovačević (ICTUS)
Ml. Učenici (+60 kg)
1. Antun Rebić (HVIDRA)
Učenici (30-33 kg)
1. Casper Unferderber (NEXE), 2. Noa Bardić (VINKOVCI), 3. David Veka (SHOTOKAN)
3. Matko Adžamić (VINKOVCI)
Učenici (37-40 kg)
1. Gabriel Žalac (VINKOVCI), 2. Bruno Tomić (VINKOVCI), 3. Marko Jurić (MAX), 3. Mateo Meštrović (MAX)
Učenici (41-43 kg)
1. Antonio Gerdešić (BELI MANASTIR), 2. Tibor Kopasci Ketos (SHOTOKAN), 3. Antonio Šabanović (SHOTOKAN), 3. Matija Jakobfi     (BELI MANASTIR)
Učenici (+48 kg)
1. Patrik Sarka     (BELI MANASTIR), 2. Emanuel Zubčić (MAX)
Ml. Kadeti (40-45 kg)
1. Borna Gudelj (ESSEKER), 2. Borna Lang (SHOTOKAN), 3. Kristijan Gudelj    (HRVATSKI SOKOL), 3. Milan Ćujo (ICTUS)
Ml. Kadeti (47-52 kg)
1. Marko Karakaš (NEXE), 2. Luka Tomac (VINKOVCI)
Ml. Kadeti (+59 kg)
1. Mihael Cvilinder (VINKOVCI), 2. Filip Dežić  (ICTUS), 3. Mario Marić (VINKOVCI)
Kadeti (+60 kg)
1. Stjepan Repka (NEXE), 2. Dejan Svilokos (ICTUS)
Juniori (+62 kg)
1. Tin Kovač (HUS), 2. Kristijan Lukežić (VINKOVCI)
Seniori (apsolutna)
1. Hrvoje Huseljić (VINKOVCI), 2. Denis Ivoš (HUS)
Ml. Učenice (27-32 kg)
1. Nika Vukomanović (NEXE), 2. Lana Kockarević (MAX), 3. Josipa Vargek (BELI MANASTIR)
Učenice (30-33 kg)
1. Dora Koštić    (MAX), 2. Tea Turk (SHOTOKAN), 3. Mila Horvat (VINKOVCI)
Učenice (34-38 kg)
1. Ema Pendić    (VUKOVAR), 2. Vanesa Varlam (SHOTOKAN)
Ml. Kadetkinje (41-45 kg)
1. Beata Zavada (NEXE), 2. Ivona Küfner (HVIDRA)
Ml. Kadetkinje (45-50 kg)
1. Gabriela Tolj (HVIDRA)
Ml. Kadetkinje (+50 kg)
1. Doris Smolčić (VINKOVCI)
Juniorke (+53 kg)
1. Ana Merc (VINKOVCI), 2. Jelena Miletić (HRVATSKI SOKOL)
Seniorke (apsolutna)
1. Antonija Damjanović (VINKOVCI), 2. Iva Adžić     (NEXE)
autor: Vlasta Lončarić

snimci: Jasmina Gorjanski

Prikaz slikovne datoteke 0 PB300595 f.jpg

Pročitano 714 puta

ferivi