Teuta Lea pobrala komplimente za hamburške utrke

Napisao
Ocijeni sadržaj
(0 glasova)

Osječanka Teuta Lea Stojaković, na svjetskom juniorskom prvenstvu, debitiravši na jednoj velikoj međunarodnoj regati (kao mlađa juniorka, nap. a.), izborila je u samcu također pravo nastupa u B finalu.

Bila je treća u kvalifikacijama (sveukupno 33 skifa!) s 8:43,40, pa u dramatičnoj četvrtfinalnoj utrci ponovila isti plasman (četvrtoplasiranu Ruskinju Pitirimovu, s 8:10,83, nadmašila je pet stotinki sekunde!) što ju je uvrstilo među subotnje polufinalistice. Ovaj put, također u dramtičnoj utrci, plasirala se na četvrto mjesto, jer joj je A finale izmaklo za 25 stotinki! Teuta Lea ostvarila je izvrstan rezultat 8:04,31, dok je trećeplasirana Kineskinja Zhang odveslala dva kilometra za 8:04,06 minuta. Tijekom jučerašnjeg nastupa najperspektivnije veslačice Iktusa u Hamburgu prepoznavao se umor, pa je tijekom cijele utrke bila na začelju gdje je i završila. Pobijedila je Ukrajinka (8:53,68), ispred juniorki Bjelorusije, Srbije, SAD-a, Italije i – Hrvatske (9:35,82). U svakom slučaju, 12. mjesto od 33 veslačice, zaslužuje komplimente. link na cijeli teks u Glasu Slavonije