Ponedjeljak, 07 Travanj 2014 07:45

Pogledajte i uživajte u vještinama karataša iz slavonske ravnice

Napisao 
Ocijeni sadržaj
(0 glasova)

U Gradskom  je vrtu održano 6. otvoreno kolo Županijske karate lige sezone 2013./14. Na natjecanju je sudjelovalo oko 160 natjecatelja iz 12 klubova: Beli Manastir, Hrvatski Sokol, Ictus, Osijek Žito, Višnjevac, Esseker, Shotokan, Valpovo, Vinkovci, Hvidra Osijek, Nexe te Hus.

Ovo su se kolo u borbama osobito istaknuli Luka Doboš (KK Beli Manastir), Ante Pejić (KK Nexe), Kristijan Gudelj (KK Hrvatski Sokol), Ana Begović (KK Shotokan) te Ozren Malinić (KK Beli Manastir) koji su glatko porazili sve protivnike i osvojili prva mjesta u svojim skupinama. Od kataša čistom tehnikom i eksplozivnim nastupom pažnju su plijenili Mihael Marošević (KK Hrvatski Sokol), Anja Ćuk (KK Beli Manastir) te Filip Gudelj (Hrvatski Sokol). U skupini kate osoba s invaliditetom valja posebno pohvaliti Ivana Modrića (KK Hvidra Osijek) za izvanredan prikaz majstorske kate Bassai Dai.

karateos6 600x441
U nastavku slijedi lista zbrojenih bodova 6. kola te lista zbrojenih bodova dosadašnjih kola lige sezone 2013./2014.

 
    6. KOLO
1.    Hrvatski Sokol    70
2.    Osijek Žito    33
3.    Esseker    31
4.    Nexe    30
5.    Ictus    27
6.    Beli Manastir    19
7.    Shotokan    19
8.    Hvidra    19
9.    Vinkovci    14
10.    Valpovo    11
11.    Hus    6
12.    Višnjevac    3
karateos7 600x441

    1.-6. KOLO
1.    Hrvatski Sokol    293
2.    Osijek Žito    212
3.    Ictus    139
4.    Nexe    132
5.    Beli Manastir    94
6.    Esseker    93
7.    Shotokan    83
8.    Višnjevac    55
9.    Hus    38
10.    Hvidra    34
11.    Valpovo    33
12.    Max    25
13.    Vinkovci    21
14.    Kuna    19

 
Sudačku postavu sačinjavali su suci: Zdravko Perlić (vrhnovni sudac), Marko Merc, Mario Šarić, Andrija Kuzmanović, Dejan Gudelj, Mario Mihaljević, Viktor Novački, Kristijan Klarić, Hrvoje Vidović, Zvonko Biondić, Palmer Preisberger, Mato Barišić te Ivan Ćorić.
Natjecanje je vodila Vlasta Lončarić, predsjednica Natjecateljske komisije.
Video s 6. kola Lige u kojem su prikazane najbolje izvedbe u katama i borbama možete pogledati na Youtube stranicama Karate saveza Osječko-baranjske županije. (http://youtu.be/eW474kyGjGo)
Rezultati
Kate pojedinačno
Cicibani C Skupina
1. Marko Pelivanović (HRVATSKI  SOKOL), 2. Marko Jakopec (HRVATSKI  SOKOL), 3. Borna Boras (OSIJEK ŽITO ), 3. Leo Ničin (ESSEKER)
Cicibani B Skupina
1. Luka Dušanić (VALPOVO)
Ml. Učenici C Skupina
1. Josip Jozanović (HRVATSKI  SOKOL), 2. Luka Soldo    (ICTUS), 3. Luka Mitrović (VALPOVO), 3. Bruno Sršić (ESSEKER)
Ml. Učenici B Skupina
1. Mihael Marošević    (HRVATSKI  SOKOL), 2. Tomislav Perić    (OSIJEK ŽITO), 3. Roko Sabo (ESSEKER), 3. Nedeljko Horvat (ESSEKER)
Ml. Učenici A Skupina
1. Ozren Malinić (BELI MANASTIR), 2. Luka Doboš (BELI MANASTIR)
Učenici C Skupina
1. Tin Bestvina  (OSIJEK ŽITO)
Učenici B Skupina
1. Marko Palčok (VALPOVO), 2. Marko Breber (HRVATSKI  SOKOL), 3. Gabriel Križan (VALPOVO)
Učenici A Skupina
1. Gabrijel Višek (ICTUS), 2. Kristijan Gudelj (HRVATSKI  SOKOL), 3. Karlo Forko (ICTUS)
Ml. Kadeti B
1. Mihael Vrtarić (HRVATSKI  SOKOL), 2. Frane Grančić (OSIJEK ŽITO)
Ml. Kadeti A
1. Filip Gudelj (HRVATSKI SOKOL)
Kadeti A
1. Dino Adamović (ESSEKER), 2. Robert Jurilj (HRVATSKI  SOKOL)
Cicibanke C Skupina
1. Katia Šegavčić (HRVATSKI  SOKOL), 2. Maja Kukić (ESSEKER), 3. Ana Leko (OSIJEK ŽITO), 3. Tia Matijević (OSIJEK ŽITO)
Cicibanke B Skupina
1. Lora Vuković (VALPOVO), 2. Iva Boršoš (ESSEKER)
Ml. Učenice B Skupina
1. Kristina Pavošević    (ESSEKER), 2. Marija Pipunić (OSIJEK ŽITO), 3. Mia Božinović  (OSIJEK ŽITO), 3. Sara Gorjanac (OSIJEK ŽITO)
Ml. Učenice A Skupina
1. Helena Roguljić (OSIJEK ŽITO), 2. Sara Banjeglav (OSIJEK ŽITO)
Učenice B Skupina
1. Mirjana Miletić (HRVATSKI  SOKOL), 2. Valerija Fabing (ESSEKER)
Učenice A Skupina
1. Nikolina Marošević (HRVATSKI  SOKOL), 2. Viktorija Višek (ICTUS), 3. Nika Škugor (OSIJEK ŽITO), 3. Iva Kodžoma (OSIJEK ŽITO)
Ml. Kadetkinje B
1. Antonia Feher (HRVATSKI  SOKOL)
Ml. Kadetkinje A
1. Anja Ćuk (BELI MANASTIR), 2. Tea Zlojić (ICTUS), 3. Klara Cindrić (ESSEKER), 3. Jana Ledenčan (ESSEKER)
Kadetkinje A
1. Tamara Miletić (HRVATSKI  SOKOL)
Seniorke C
1. Mirna Šarčević (HRVATSKI  SOKOL)
Osobe s invaliditetom – muška skupina
1. Ivan Modrić (HVIDRA OSIJEK), 2. Aleksandar Bajić (HVIDRA OSIJEK), 3. Ivica Vuković (HVIDRA OSIJEK)
Osobe s invaliditetom – ženska skupina
1. Ivana Bilić    (HVIDRA OSIJEK)

karateos91 600x441

Kate ekipno
Cicibani
1. HRVATSKI SOKOL
Ml. Učenici
1. HRVATSKI SOKOL
Učenici
1. ESSEKER, 2. HRVATSKI SOKOL
Ml. kadeti
1. ESSEKER, 2. HRVATSKI SOKOL
Učenice
1. OSIJEK ŽITO
Ml. Kadetkinje
1. ESSEKER, 2. HRVATSKI SOKOL

Borbe pojedinačno
Ml. Učenici (26-29 kg)
1. Luka Doboš (BELI MANASTIR), 2. Borna Plazibat (ESSEKER), 3. Mihael Veselčić (VINKOVCI), 3. Ivano Štefičić (ESSEKER)
Ml. Učenici (30-34 kg)
1. Ozren Malinić (BELI MANASTIR), 2. Casper Unferderber (NEXE), 3. David Blagojević (ICTUS), 3. Dominik Stošić    (VINKOVCI)
Ml. Učenici (36-39 kg)
1. Vedran Škiljević (SHOTOKAN), 2. Ivano Hladik (VINKOVCI), 3. Darin Rašić (HVIDRA OSIJEK), 3. Dino Šoš (OSIJEK ŽITO)
Ml. Učenici (40-45 kg)
1. Marko Levnaić (SHOTOKAN), 2. Matko Rašić    (HVIDRA OSIJEK)
Ml. Učenici (+60 kg)
1. Antun Rebić (HVIDRA OSIJEK)
Učenici (32-35 kg)
1. Ante Pejić (NEXE), 2. Dominik Siler (SHOTOKAN), 3. Mislav Karačić (ESSEKER), 3. Manuel Đurđević (VINKOVCI)
Učenici (36-38 kg)
1. Jan Zima  (OSIJEK ŽITO), 2. Alen Kalabić (NEXE), 3. Dino Tomac (VINKOVCI), 3. Luka Idžanović (VINKOVCI)
Učenici (40-43 kg)
1. Antonio Gerdešić (BELI MANASTIR), 2. Matija Jakobfi (BELI MANASTIR), 3. Josip Mikec (HVIDRA OSIJEK), 3. Ivan Blagojević (ICTUS)
Učenici (44-48 kg)
1. Kristijan Gudelj (HRVATSKI  SOKOL), 2. Mihael Kubiček (VINKOVCI), 3. Ivan Huseljić (VINKOVCI)
Učenici (+50 kg)
1. Antonio Medić (HRVATSKI  SOKOL), 2. Mario Marić    (VINKOVCI)
Ml. Kadeti (32-39 kg)
1. Milan Ćujo    (ICTUS), 2. Borna Lang (SHOTOKAN), 3. Goran Perenčević (ICTUS)
Ml. Kadeti (47-49 kg)
1. Marko Karakaš (NEXE), 2. Filip Gudelj    (HRVATSKI  SOKOL), 3. Dušan Obradović (ICTUS)
Ml. Kadeti (50-53 kg)
1. Jago Pejić (NEXE), 2. Filip Dežić (ICTUS), 3. Miljenko Jurić (VINKOVCI)
Ml. Kadeti (57-60 kg)
1. Nikola Ivanišević (NEXE)
Ml. Kadeti (+60 kg)
1. Stjepan Repka (NEXE), 2. Dejan Svilokos (ICTUS), 3. Egon Sertć (HRVATSKI  SOKOL)
Juniori (60-65 kg)
1. Tin Papučić     (HRVATSKI  SOKOL)
Juniori (70-76 kg)
1. Tin Kovač (HUS), 2. Mario Orešković (NEXE)
Juniori (+80 kg)
1. Bojan Gavrilović (ICTUS)
Seniori (apsolutna)
1. Daniel Šlang (HUS), 2. Tomislav Nikić (HRVATSKI  SOKOL)
Ml. Učenice (26-30 kg)
1. Sara Banjeglav (OSIJEK ŽITO), 2. Tea Turk (SHOTOKAN), 3. Lana Matušinski (VINKOVCI)
Ml. Učenice (38-41 kg)
1. Nikol Kremer (SHOTOKAN), 2. Nika Vukomanović     (NEXE), 3. Vanesa Varlam (SHOTOKAN)
Učenice (26-30 kg)
1. Marija Grgić (VIŠNJEVAC), 2. Iva Kodžoman (OSIJEK ŽITO)
Učenice (+38 kg)
1. Beata Zavada (NEXE), 2. Gabriela Tolj (HVIDRA OSIJEK), 3. Ivona Küfner    (HVIDRA OSIJEK)
Kadetkinje (35-48 kg)
1. Ana Begović (SHOTOKAN), 2. Laura Banaj (NEXE)
Kadetkinje (+50 kg)
1. Dora Vinković (ICTUS), 2. Dolores Markulić (NEXE)
Juniorke (+52 kg)
1. Jelena Miletić (HRVATSKI  SOKOL)
napomena: Na dnu stranice pogledajte video snimku s natjecanja ili kliknite ovdje
tekst: Vlasta Lončarić/ i fotografije: Jasmina Gorjanski

karateos9 600x400

 

Pročitano 1167 puta Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 07 Travanj 2014 13:55

Video sadržaj

ferivi