Utorak, 09 Veljača 2016 21:51

Kuna Daria Prekla

Napisao

Na 58. tradicionalnoj svečanosti “Sportaš 2015.” održanoj 5. veljače u Hrvatskom narodnom kazalištu u Osijeku, skakač s motkom Dario Prekl primio je Trofej “Kuna” koji se dodjeljuje perspektivnim mladim sportašima s područja grada Osijeka i Osječko-baranjske županije.

Dario je prošle godine nastupio na Svjetskom prvenstvu za mlađe juniore u kolumbijskom gradu Caliju gdje je osvojio 22. mjesto. Na državnim prvenstvima se čak sedam puta penjao na postolje. Bio je prvak Hrvatske za mlađe juniore i na otvorenom i u dvorani. Međutim, medalje je osvajao i u višim kategorijama. Na otvorenom je bio srebrni kod juniora i brončani kod mlađih seniora dok je u dvorani zauzeo treća mjesta kod juniora, mlađih seniora i seniora.