U drugoj ligi odbojkašice AOK Agrotehnike Osijek očekivano, ali mnogo teže, svladale su ekipu OK Valpovo s 3:1. Po prvi puta igrali su sistemom 6:2 da je drugi tehničar ujedno i srednjak u prvoj liniji. Ćendresa Vezaj, Nina Leto kao tehničari i Inga Rukovanjski koja je po jednom ulazila u setu na servis i dizanju iz druge linije umjesto Leto, te srednjacima Heleni Bošnjak i Kristini Bertić, kao i pucačima Filipi Lukić, Katarini Repušić i Petri Mrak koja je svaki set mijenjala Repušić u drugoj polovici seta prvo i nije išlo kako treba. Izgubile su prvi set i to dosta glatko. No, zajedno s liberom Ines Džebić koja je danas slavila i rođendan iduća tri seta Osječanke su riješile u svoju korist. U sastavu su još bile i Ela Lazarević, te  Helena Floreani, Ana Vuksan, Anja Barić kojima je to bilo i prvo iskustvo u drugoj ligi za seniorke. Sve u svemu dobro izdanje osječkog sastava. rezultat i tablica

Krenulo je dosta sigurno za Osječanke i već prvi set otišao je na stranu domaćina. I drugi set dobra igra na obje strane i izjednačenje. U trećem setu opet dominacija OK Agrotehnike i kod rezultata 15:13 kao da je došlo nekih pet minuta totalne dekoncentracije. I za par minuta Vukovarke prave 12:0 i osvajaju treći set. Izgledalo je da su osječke odbojkašice u šoku od toga trenutka pa je u četvrtom setu bilo čak 7:0 i 10:4 za OK Enna Vukovar. Međutim domaće su stisle, preokrenule igru i povele s 18:16 pa se već računalo da će se igrati peti set. I onda sličnih par minuta muke na osječkoj strani. Vukovarke ništa ne čine, ali greške prave Osječanke i to tako da s devet uzastopnih poena na kraju pobjeđuju s 25:18.

Ines Džebić, Tomislava Jelavić i Nikolina Degmečić nova su imena u osječkom drugoligašu OK Agrotehnika i za očekivati je znatno bolje igre nego li je to bilo u jesenskom dijelu u kojem je ekipa zauzela treće mjesto odole. I to je bolje nego li prethodne sezone, ali kako kaže trener Damir Rukovanjski, veći problem je što je mnogo igračica koje neredovite treniraju.

Sve je bilo zamalo. Prvu utakmicu protiv slovenskog Novog Mesta izgubile su s 2:1 s tim da treći set koji je odlučivao završio je s minimalnih 15:13 za favorizirane Slovenke a kojima su uvelike u tome pomogle i sutkinje . Visoka ekipa Dubrovnika jako se mučila s Osječankama. Prvi set dobila je tek s 15:14, a na razliku i ostale. Za Osijek Retfalu nastupaju Inga Rukovansjki, Petra Mrak, Csilla Rukovanjski, Sara Đurišić, Marija Kozina, Mateja Filipić, Bruna Kovačić, Nika Pejić, Ana Vuksan, Marija Majstrović, Iva Jakić i Helena Floreani.

Bilje, Kolonija Slavonski Brod, Baranja iz Belog Manastira, Našice i to neki i po nekoliko puta u posljednjih mjesec dana gubile su od kadetkinja OK Agrotehnika iz Osijeka. No, sjajni niz zaustavile su odlične odbojkašice iz Vukovara u finalu turnira u Slavonskom Brodu kada su nakon neizvjesne borbe s 2:1 tek u tie breaku svladale Emu Zgonjanin, Ingu Rukovanjski, Katarinu Domjanović, Laru Tompa, Deu Kopljar, Elu Lazarević, Sunčicu Jurković, Ninu Leto, Doris Balint i jučer jako dobro za igru raspoloženu Ćendresu Vezaj.

- No, u dvorani Viljuš neočekivano je bio težak put do te finalne utakmice. Muku smo mučili s jako oslabljenom ekipom iz Belog Manastira i također u tie breaku jedva ih svladali. Doslovce smo s klupe na silu tjerali igračice da se ne predaju u borbi s pomlađenom ekipom OK Baranja. No, moramo priznati da su cure sjajno igrale protiv favoriziranih Vukovarki koje ove godine nismo uspjeli pobijediti, kao što nam je to pošlo za rukom u konkurenciji mlađih kadetkinja. Nažalost, i mi u svojim redovima imamo nediscipline. Neopravdano su s ovako važnog natjecanja izostale Leonarda Jelečević i Ema Pervan, a uz to smo imali i opravdane izostanke iz obiteljskih razloga Helene Bošnjak, Kristine Bertić i Marije Kiralj Januzović. Naravno to ni na najmanje ne umanjuje vrijednost pobijede vukovarskih odbojkašica, ali i ne opravdava jako lošu našu igru protiv Baranjki, rekao je Damir Rukovanjski, trener Osječanki.

U novoj sezoni i dalje mlada ekipa osječke Agrotehnike muku muči u drugoj odbojkaškoj ligi. No, u trećem kolu stigli su i prvi bodovi. Osvojeni su protiv jako mlade ekipe Đakova. Pobjedu od 3:0 ostvarile su slijedeće igračice: Kristina Bertić, Nina Leto, Dea Kopljar, Sunčica Jurković, Inga Rukovanjski, Lara Tompa, Čendresa Vezaj, Katarina Repušić, Ema Zgonjanin, Katarina Domjanović, Luna Kraljik, Helena Bošnjak više